You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAY BURSA, 1100 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI YAPTI

TÜRK KIZILAY BURSA, 1100 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI YAPTI

Türk Kızılay Bursa ihtiyaç sahibi bin 100 aileye yardım kolisi dağıttı.
Türk Kızılay Bursa, ihtiyaç sahibi bin 100 aileye yardım kolisi dağıttı. Türk Kızılay Bursa Şubesi, önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerinin adreslerine 158 ekip ve 63 araçla ulaşarak içinde temel gıda malzemeleri ve çocuklar için oyuncak ile kıyafetlerinin olduğu kolileri bıraktı.
Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, konu hakkında yaptığı açıklamada, 152 yıldır Türk Kızılay'ı olarak Türk devleti ve milletinin ihtiyaç anında yanında olduklarını söyledi. Koronavirüs sürecinde başladıkları yardım kampanyalarına, Ramazan'da da devam ettiklerini belirten Gürkan, şöyle konuştu:
"Yardımlarımızı bu süreçte daha da hızlandırdık. Bursa'da bin 100 noktaya yardım dağıtıyoruz. Bu demektir ki 4 bin 500 civarında insana ulaşıyoruz. Ramazan sürecinde Kızılay'ın hedefi 10 milyon aileyle ulaşmak ve yaklaşık 50 milyon lira bütçeyi harcamak için bu planlamayı yaptık. Bu yardımları Türk Kızılay'ının geliri ve bağışçılarımızın destekleriyle yapıyoruz. Ne kadar çok bağış o kadar çok yardım anlamına geliyor. Bütün Kızılay çalışanlarımız ve gönüllerimiz sahada. Cansiperane bir şekilde çalışıyorlar."