You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Portfolio

“GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI”

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Türk Kızılay Toplum Merkezi ve Bursa Şubesi ev sahipliğinde kutlandı. Diyanet Gençlik Merkezi ve İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği’nin de yer aldığı Merinos AKKM’de düzenlenen organizasyona Bursa’da ikamet eden ve Toplum Merkezi bünyesinde eğitim alan çok sayıda göçmen katıldı.

“TÜRKİYE DÜNYADA İLK SIRADA”

Programın açılışında konuşan Toplum Merkezi Yöneticisi Esra Aruk, Bursa’da 2 yıldır göçmenlere yönelik devam eden projeler hakkında bilgi verirken Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan Türkiye’nin göçmenlere yönelik yapılan yardımlar konusunda dünyada ilk sırada yer aldığını söyledi. Gürkan, “Ülkelerin kendi milli gelirlerine oranla yaptıkları yardımlara bakarsak Türkiye 8 milyar dolar yardım yapmış. Amerika bile 6,8 milyar dolar yaptığı yardımla bizden sonra geliyor. Bu da Türkiye’nin göçmenler konusundaki hassasiyetini ve verdiği önemi gösteriyor. Türkiye dünyanın yardıma uzanan elidir.” Diye konuştu.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ertuğrul Armağan yaptığı konuşmada göçmen bir ailenin ferdi olduğunu dile getirirken İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Taner de din, dil, ırk ayrımı yapmadan her ihtiyaç duyana yardım etmenin İslamiyetin gereği olduğunun altını çizdi.

Bursa Toplum Merkezi’nde eğitim alan öğrencilerin folklor gösterilerini sahneledikleri programda görme engelli keman sanatçısı Sevcan Kaya da mini bir konser verdi.

Program Endonezyalı öğrencilerin yöresel halk dansları gösterisiyle sona erdi.