You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ’NDEN İDLİB’E DÖRT TIR’LIK YARDIM ELİ

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ’NDEN İDLİB’E DÖRT TIR’LIK YARDIM ELİ

Türk Kızılay Bursa Şubesi, bağışçıların destekleri ile hazırlanan ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan dört TIR’dan oluşan yardım konvoyunu yaşanan iç savaş nedeniyle mağduriyet yaşayan İdlib Halkı’na destek vermek amacıyla bölgeye uğurladı.
Türk Kızılay Bursa Şubesi, Bursa’daki yardıma ihtiyaç duyan ailelere uzattığı yardım elinin yanı sıra sınır ötesinde de umut olmaya devam ediyor. Yardım çalışmaları kapsamında Bursalı hayırseverlerin bağış destekleri ile toplanan ihtiyaç malzemelerinden oluşan dört TIR’lık yardım konvoyu, iç savaş mağdurlarına destek vermek amacıyla Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Şube Yöneticileri, Şube Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticilerinim katılımları ile gerçekleşen programla gönderildi.
HAYIRSEVERLERİMİZİN DESTEKLERİ İLE UMUT OLMAYA DEVAM…
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, sözlerine Türk Kızılay bağışçılarına teşekkür ederek başladı. Hayırseverlerin destekleri ile Bursa’da, Türkiye’de ve dünyada mağduriyet yaşanan her yere Türk Kızılay’ın merhamet elinin uzandığını belirten Gürkan, gerçekleştirilen programla Suriye’nin İdlib Bölgesi’nde yaşanan savaşın mağduru olan halka destek vererek, bir nebze olsun acılarını dindirmeye çalıştıklarını vurguladı. Yardım konvoyunda bölge halkının soğuk kış günlerinde yaşadıkları zorlukları hafifletecek ihtiyaç malzemeleri olduğunu söyleyen Gürkan, yardımseverliği ile örnek olan Bursalı hayırseverlerin destekleri umut olan çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.