You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

GENÇ KIZILAY ‘İYİLİK’ RUHUNU ÖĞRENCİLERE ANLATTI

GENÇ KIZILAY ‘İYİLİK’ RUHUNU ÖĞRENCİLERE ANLATTI

Genç Kızılay Bursa gönüllüleri, Türk Kızılay’ın dünyayı saran merhamet elini geleceğimizin teminatı çocuklarımıza anlatmaya devam ediyor.
Genç Kızılay Bursa gönüllüleri faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Son olarak Mudanya İlçesi’nde eğitim veren Mütareke İlkokulu’nun hayata geçirdiği ‘Değerler Hey erde’ Projesi kapsamında okul öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirdiği atölye çalışması renkli görüntülere sahne oldu.
Okul yönetimi tarafından okul öğrencilerinin eğitimini pekiştirmek amacıyla hayata geçirilen projenin aralık ayı ayağında Genç Kızılay Bursa Gönüllüleri tarafından ‘Yardımseverlik’ konusu anlatıldı. Öğrencilere Türk Kızılay ruhu, Türk Kızılay’ın faaliyetleri ve faaliyet alanlarının anlatıldığı programda, öğrencilerin Türk Kızılay bileklikleri, iyilik kumbarası ve sokak hayvanları için farklı materyaller gibi ürünler yaptıkları birçok farklı atölye çalışması gerçekleştirildi.
Programda bilgi çarkı, hafıza kartı gibi oyunlarla öğrenciler eğlenerek öğrenirken, aynı zamanda Genç Kızılay gönüllülerinin program boyunca verdiği bilgileri pekiştirme fırsatı buldu. Programın sonunda öğrenciler, Genç Kızılay Gönüllüleri’nin hazırladıkları İyilik Çınarı’na Türk Kızılay ve yardımseverlik konuları ile ilgili görüşlerini yazdıkları metinleri astılar.