You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAY BURSA İLK YARDIM EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

TÜRK KIZILAY BURSA İLK YARDIM EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Türk Kızılay Bursa Şubesi eğitmenlerinden ilkyardım eğitim alan Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu yönetici ve personelleri düzenlenen programla sertifikalarını aldı.
Türk Kızılay Bursa Şubesi, hayati bir önem taşıyan ilk yardım konusunda bilgilendirici ve eğitici çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Türk Kızılay Bursa Şubesi eğitmenlerinden ilkyardım dersleri alan Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu yönetici ve personelleri i başarıyla tamamladıkları eğitim programlarının ardından düzenlenen programla sertifikalarını aldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve şube yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen programla kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, ilkyardım uygulamalarını doğru yapabilecek kişilerin sayısının arttırılması, ülke genelinde ilkyardım eğitim ve uygulamalarına yönelik etkin organizasyonların arttırılması ile ölüm ve sakat kalma oranları ciddi şekilde azaltılabileceğini söyledi. Türk Kızılay’ın, 1960 yılından bu yana verdiği ilk yardım eğitimleri ile toplumun doğru bilgi ve beceriler edinerek doğru müdahaleleri yapmalarını sağladığını belirten Gürkan, “İlk yardımcılar ordusuna katılan her bireyin varlığı çevresi için bilinçli insan demek, yeri geldiğinde ‘Hayat’ demektir. Unutmayalım ki hayat kurtaran ya da hayatı kurtarılan hepimiz olabiliriz, bu yüzden de hepimiz ilk yardım eğitimi almalıyız’ dedi.