You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

DR. KEREM KINIK: BURSA KIZILAYIMIZA TARİHİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE DESTEK VERİYOR

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİNDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık beraberinde Türk Kızılay Genel Müdürü Dr.İbrahim Altan ile birlikte Bursa’da çeşitli temaslarda bulundu.
Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık beraberinde Türk Kızılay Genel Müdürü Dr.İbrahim Altan, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve şube yöneticileri ile birlikte Bursa’da ziyaretlerde bulundu.
İlk olarak Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret eden Türk Kızılay Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan, Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve beraberindeki heyet, daha sonra Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ziyaret ederek Yıldırım Belediyesi ve Türk Kızılay arasındaki işbirliği ile ilçeye kazandırılacak öğrenci yurdunun protokolü imzalandı. Heyet daha sonra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Bursa Kan Merkezi’ni de ziyaret eden Dr. Kerem Kınık ve beraberindeki heyet Bursa Şubesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi.

BURSA HER ANLAMDA BEREKETLİ BİR İLİMİZ

Ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Kerem Kınık, "Türk Kızılayımızın Bursa Şubesinin insani yardım, toplum sağlığı ve afet temelli kapasitelerini artırmak için şehrimize önemli yatırımlarımız olacak” dedi. Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılay Bursa Şubesi'nin Onursal Başkanı Vali Canbolat, Alinur Aktaş ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın önlerini açtığını belirterek, Türk Kızılay Bursa Şubesi'nin kentteki toplum merkezi ve kan merkezinin çalışmaları devam ettiğini vurgulayan Kınık, şunları söyledi:
"Bursa potansiyeli çok yüksek olan bir şehrimiz. Türk Kızılay Bursa Şube Başkanımız Davut Gürkan ve yönetiminin de bu şehrin potansiyelini seferber etmesiyle beraber bu anlamda Türk Kızılay faaliyetlerimiz canlanmış oldu. Bundan sonra da çabalarımıza devam edeceğiz. Kızılay'ın hem hayır faaliyetleri hem de gelir getirici faaliyetleri açısından Bursa gerçekten bereketli bir ilimiz. Osmanlının başkentliğine yakışır bir potansiyelle bize destek veriyor. Biz de merkezden elimizden geldiği kadar bu faaliyetleri artırmaya gayret ediyoruz. Bunun dışında da Türk Kızılay'ın Bursa'nın içinde de üretim ve sanayi noktasında gelir getirici yatırımları olacak. Bu çerçevede Bursa Büyükşehir Belediyesi ile temaslarımız devam ediyor."
Programların ardından Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, şube başkanları ve yöneticileri ile toplantıda biraraya geldi.