You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAYIMIZ DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR

VALİ YAKUP CANBOLAT: TÜRK KIZILAYIMIZ DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek şube yönetimi ve çalışanlarının Kızılay Haftası’nı kutladı.
Bursa Valisi Yakup Canbolat, Kızılay Haftası dolayısıyla Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Türk Kızılay Bursa Şube Yönetimi ile bir araya gelerek Türk Kızılay ve Bursa Şubesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Canbolat, Türk Kızılay’ın tüm bağışçı, gönüllü ve çalışanlarının Kızılay Haftası’nı kutladı. Türk Kızılay’ın bağışçılarının fedakârlıkları, gönüllü ve çalışanlarının özverileri ile dünyaya mal olmuş bir iyilik hareketi haline geldiğini belirten Vali Yakup Canbolat, Türk Kızılay’ın dünyaya örnek bir değer haline geldiğini söyledi. Hayırseverlerin fedakarlıkları ile ülkemizde ve dünyanın bir çok noktasında umut olmaya devam eden Türk Kızılay’ın merhamet eli ile sevgi ve merhamete dayalı medeniyet anlayışımızın dünyaya tanıtıldığına vurgu yapan Vali Canbolat, 151 yıldır her gün daha da büyüyen iyilik hareketinin büyüyüp güçlenmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.
Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise içerisinde bulunduğumuz Kızılay Haftası’nı dolu dolu geçirdiklerini belirterek, organize ettikleri programlarla her kesimden insana Türk Kızılay ruhunu ve faaliyetlerini anlattıklarını belirtti. Türk Kızılay’ın belkemiği niteliğindeki bağışçı ve gönüllü ailesinin gün geçtikçe büyüdüğünü vurgulayan Gürkan, kuruluşundan bu yana fedakarlıklarla yüklü bir tarihi olan Türk Kızılay’ın merhamet elinin tüm dünyaya umut olması hedefi yolunda durmadan çalıştıklarını söyledi.
Vali Yakup Canbolat, ziyaretin sonunda kan bağışında bulundu.