You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAY’IN MERHAMET ELİ

Portfolio

Türk Kızılay, hayırseverlerin desteği ile yüzleri güldürmeye devam ediyor. Tüm Türkiye’de bayramın bayram gibi yaşanması için çalışan Türk Kızılay ekipleri, aynı zamanda 40 ülkede yardıma muhtaç kişi ve ailelerle biraraya gelerek bayramın bereket ve sevincini paylaştı.
Kızılay’ın sevgi ve merhameti paylaşma hareketi kapsamında ziyaret edilen 40 ülkeden biri de Somali oldu. Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan’ın da aralarında bulunduğu Türk Kızılay ekibi, ilk olarak bayram öncesinde Somalili çocuklarla biraraya gelerek paylaştıkları kıyafet ve kırtasiye malzemeleri ile bayram sevinçlerine ortak oldu.

BAYRAM SEVİNCİ 40 ÜLKEDE PAYLAŞILDI


Bayram gününde ise hayırsever kişi ve kurumların kurbanlıkları dua ve tekbirlerle kesilerek, Somali’deki yardıma muhtaç ailelerle paylaşıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, şunları söyledi: “Türk Kızılay ekipleri, hayırseverlerimizin merhamet elini yalnızca Bursamızda ve ülkemizde değil kırk ülkede ihtiyacı olanlara uzattı. Bu vesile ile bizlerde Kurban bereketini Somali’deki kardeşlerimizle paylaştık. Türk Kızılay’ın Bursamızda ve ülkemizde çalışmaları sürerken diğer yandan 40 ülkede kardeşlerimize ulaşarak, bayramın bayram gibi yaşanması için çalıştık. Bu güzel organizasyonda emeği olan, bağışları ile iyiliğe hayat veren herkese teşekkür ediyorum.