You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAY’DAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR’Ü DÜLGER’E MADALYA

TÜRK KIZILAY’DAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR’Ü DÜLGER’E MADALYA

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger’e, geçtiğimiz yıl düzenlenen kan bağışı kampanyasına en fazla destek veren kurum olan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından madalya takdim edildi.
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger’e büyük onur. Geçtiğimiz yıl Türk Kızılay tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına en fazla destek veren kurumlardan olan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger’e madalyası Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır tarafından takdim edildi.
HER AN, HERKESE LAZIM OLABİLİR…
İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleşen madalya takdiminde konuşan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Bursa’nın bir çok alanda olduğu gibi hayırsever vatandaşları ile yardımlaşmada da örnek olduğunu belirtti. Kan bağışının hayat kurtaran ve her an herkese lazım olabilecek bir ihtiyacı karşıladığını belirten Gürkan, bu anlamda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, geçtiğimiz yıl düzenlenen kan bağışı kampanyasındaki özverili çalışmalarından dolayı Dülger’e teşekkür etti.


BAĞIŞLANAN HER KAN, KURTARILACAK ÜÇ KİŞİYE CAN…
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger ise konuşmasına bu anlamlı ödül için Türk Kızılay yetkililerine teşekkür etti. Acil durumlarda hayat kurtaran ve sürekli ihtiyaç duyulan kan ihtiyacının tek kaynağının bağışlar olduğunu, okullarda bu bilincin oluşturulup, yeni neslin kan bağışı konusunda daha duyarlı hale gelmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Dülger, konuşmasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek olan kampanyada yine örnek çalışmalara imza atacaklarını belirterek, ‘Bağışlanan her ünite kan, belki de üç canı kurtaracak, belki bir gün bizlere de lazım olacak. Bu bilinçle tüm Bursa Halkı’nı düzenli aralıklarla kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.