You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

FARUK ÇELİK’TEN TÜRK KIZILAY’A DESTEK VURGUSU

FARUK ÇELİK’TEN TÜRK KIZILAY’A DESTEK VURGUSU

Önceki dönem Bakanlarımızdan Faruk Çelik, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, 151 yıllık merhamet çınarı Türk Kızılay’ın faaliyetleri ve şubenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Önceki Dönem Devlet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik, Türk Kızılay Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan Şube Başkanımız Davut Gürkan ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.
Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Ercan Tan, Faruk Çelik’e Türk Kızılay’ın çalışma ve hedeflerini anlattı. Türk Kızılay’ın dünyayı saran iyilik hareketi hakkında bilgiler alan Çelik, Kızılay’ın, ülkemizin dünyaya uzanan önemli bir değeri haline geldiğini belirtti. Çelik, geçmişinden bu yana iyilik, merhamet ve paylaşma duyguları ile tanınan milletimizin bu ulvi özelliklerinin Türk Kızılay sayesinde dünyanın bir çok noktasındaki mazlumlara umut olduğunu vurguladı.
Bir çok özelliğinin yanı sıra yardımseverliği ile de ön plana çıkan Bursa’nın Türk Kızılay’ın iyilik hareketinde lokomotif rolü üstlendiğini belirten Çelik, “Çalışmalarınızı takdir ile takip ediyorum. Yalnızca ülkemizde değil dünyanın bir çok noktasına yardım eli uzatan bu organizasyon çeşitli nedenlerle zor günler yaşayan insanlara dil, dini ırk gözetmeksizin umut taşıyor. Türk Kızılay’a verilen her destek, iyiliğe güç vermektir. Bu anlamda Türk Kızılay’ın tüm kıymetli bağışçıları, yöneticileri, gönüllüleri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.