You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAY PAKİSTAN’DA DA YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

TÜRK KIZILAY PAKİSTAN’DA DA YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Türk Kızılay’ın merhamet eli dünyayı sarıyor. Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, beraberinde Karaçi Başkonsolosumuz Tolga Uçak, Genç Kızılay Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Altıntaş ve heyet üyelerimiz ile birlikte Türk Kızılay’ın yardım elini uzattığı 50 ülkeden biri olan Pakistan’ın Karaçi Şehri’nde hayırseverlerin Kurbanlarının kesimi aşamasında bulunarak, Kurban etlerini buradaki ihtiyaç sahibi halkla paylaştı.
Türk Kızılay 50 ülkede Kurban’ın bereketini paylaşıyor. Bu bayram da hayırseverlerin kurban etlerinin paylaşıldığı 50 ülkeden biri olan Pakistan’ın Karaçi Şehri’nde yaşanan sel felaketi ile yardıma muhtaç kalan bölge halk ile bayramın sevinci paylaşıldı.
Her yıl olduğu gibi bu bayramda da dini hassasiyetler gözetilerek, dualar ve tekbirlerle kesilen Kurbanlarımız vasıtası ile bayram sevinci, merhamet ve paylaşma duygularımızın zirveye ulaştığı bu günlerde dünyanın dört bir yanındaki mazlum halklarla birlikte yaşanıyor.

İYİLİĞİ PAYLAŞAN HAYIRSEVERLERİMİZE TEŞEKKÜR…

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, şunları söyledi.
“Karaçi’de hayırseverlerimiz sayesinde artık ‘Dünyanın Veren Eli’ haline gelen Türk Kızılay ekipleri ile birlikte halkın biraz olsun yüzlerini güldürebilmek için bulunuyoruz. Kıymetli hayırseverlerimizin dini hassasiyetleri gözetilerek İslami koşullarda kesilen Kurbanlarımız, dünyanın 50 ülkesi ile birlikte buradaki halka da bayram sevincini yaşatıyor. Bu vesile ile merhameti ve iyiliği paylaşan, tüm dünyada yüzleri güldüren çok kıymetli hayırseverlerimize teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.”