You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

KIZILAY’DAN VEFA ÖRNEĞİ

Portfolio

KIZILAY’DAN VEFA ÖRNEĞİ

Kızılay Bursa Şubesi, Kızılay Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerin yanısıra bağışçılarını ve önceki dönem yönetim kurulu üyelerini de unutmadı. Bursa Şubesi, haftayı düzenlediği vefa yemeğiyle bitirdi.

Bursa Şubesi tarafından düzenlenen yemekte bağışçılar, önceki dönem ve şimdiki dönem yönetim kurulu üyeleri, Genç Kızılaylılar ve şube çalışanları biraraya geldi. Kızılay ailesi olarak birarada olmanın öneminin dile getirildiği gecede duygusal anlar da yaşandı.

“KIZILAY BİRLİK OLMAK DEMEKTİR”

Şube Başkanı Davut Gürkan gecede yaptığı konuşmada Kızılaylı olmanın ayrıcalığını dile getirdi. Gürkan, “Kızılay bir iyilik hareketidir. İnsanların zor günlerinde yanlarında olmak demektir. Bizler sadece sağlık, gıda ya da barınmalarıyla ilgili sosyal sorumluluk yerine getirmiyoruz bizler insanların ihtiyaç duydukları anlarında tutunacakları bir el olmaya gayret gösteriyoruz. Yani Kızılay, aslında bizi biz yapan insan olma hasletimizi hatırlatıyor. Bundan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Birlik olmanın önemine dikkat çeken Gürkan “ Bizler sadece isimleriz. Makamlar ve insanlar geçicidir önemli olan içinde bulunduğumuz kurum yararına çalışmak ve birlik olmaktır. Biz, siz bağışçılarımız sayesinde tüm bu faaliyetleri yapıyoruz dolayısıyla hepimiz aslında büyük bir ailenin fertleriyiz” dedi.

Bağışçıların ve önceki dönem yönetim kurulu üyelerinin plaketle onurlandırıldığı gecede duygusal anlar da yaşandı. 1979-1983 yılları arasında Kızılay Bursa Şube başkanlığı görevini yürütmüş olan Orhan Cengiz Oran’ın da katıldığı gecede yıllar sonra tekrar bir arada olmanın mutluluğu yaşandı. Oran, yaptığı konuşmada Kızılay Bursa Şubesi’nin hangi şartlardan bugünlere geldiğini ve Kızılay’da hizmet etmenin onurlu bir görev olduğunu söyledi.

Gece, tüm katılımcıların yer aldığı aile fotoğrafıyla sona erdi.