You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

KURBAN’IN BEREKETİNİ YIL BOYU YAŞATIYORSAN HİLAL OLSUN TÜRKİYE

TÜRK KIZILAY BURSA İLK YARDIM EĞİTİMLERİ İLE ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR

2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılay, bu yılki kampanyasında hayırseverlere “Kurban’ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla sesleniyor.
Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2019 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşacak. Kızılay bu yıl, Türkiye de dahil 51 ülkede vekâlet sahipleri adına kurban kesecek.
AMACINA VE KURALINA UYGUN
Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modern kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.
Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık, 5 kilo gramlık ve 10 kilo gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aşevlerinde de dağıtımlar yapılacak.
İYİLİK SINIR TANIMIYOR
Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverlerimiz Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yurtdışında 50 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecekler.
BURSAMIZIN MERHAMET VE DAYANIŞMA RUHUNDAN GÜÇ ALIYORUZ
Bursamızın merhamet ve dayanışma ruhundan aldığımız güçle geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz Kurban bağış kampanyamızla Türkiye çapında şubelerimiz arasında 2. şube olmuştuk. Bu yıl ki Kurban bağış kampanyamızda da gücümüzü Bursamızın merhamet ve yardımlaşma duygularına dayanan medeniyet anlayışında alarak genel merkezimizin yönlendirmesi doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz. İnşallah bu yılda hayırsever kurum ve vatandaşlarımızın teveccühü hayırseverlerimiz ve ihtiyaç sahiplerimiz arasındaki köprüyü en doğru şekilde kuracağız.
Bu açıdan bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz gönül rahatlığı ile Kurban vekaletlerini Türk Kızılay’a bağışlayabilirler. Bağışçılarımız, vekalet kampanyamızın kesim aşamasından, ihtiyaç sahiplerimize ulaştırılması işlemlerine kadar dini ve manevi hassasiyetlerine dinimizin gereklerine uygun bir şekilde yürütüleceğinden emin olarak bağışlarını gerçekleştirebilirler.
HAYIRSEVERLERİMİZE VEKALET İŞLEMLERİ İÇİN KOLAYLIK
Hayırseverlerimiz, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 850 TL öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 725 TL ödeyecekler. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlarımız, vekaletlerini bağışlarken;
*www.bursakizilay.org.tr adresimiz üzerinden,
* Vakıflar Bankası Bursa Organize Sanayi Şubesi Hesabına Havale /EFT IBAN: TR 31 0001 5001 5800 7307 7617 16 yoluyla,
*Ya da Vekalet Kabul Merkezlerimizde kredi kartı kullanarak veya nakit olarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler.