You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TÜRK KIZILAY BÜYÜYOR, MERHAMET ELİ GÜÇLENİYOR

TÜRK KIZILAY BÜYÜYOR, MERHAMET ELİ GÜÇLENİYOR

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, beraberinde Osmangazi Şube Başkanı Halil Atalay, Yıldırım Şube Başkanı Ömer Aykan, Nilüfer Şube Başkanı Coşkun Evkuran ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Bursa Valisi Canbolat, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 151. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk Kızılay’ın, ülkemizin tüm dünyadaki mazlumları kucaklayan merhamet eli haline geldiğini belirten Vali Canbolat, Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin çalışmalarını da yakından takip ettiğini anlattı. Vali Canbolat, Bursa’nın her alanda olduğu gibi merhametli insanları ile de Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunun altını çizen Canbolat, bu durumun en güzel örneklerinden birinin hayırseverlerimizin destekleri ile sürekli büyüyüp güçlenen Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin faaliyetleri ile verildiğini belirtti.

TÜRK KIZILAY’A TAM DESTEK

Türk Kızılay Bursa Şubesinin şube sayısını arttırma ve Bursa’nın simgelerinden biri haline gelen Kızılay Gençlik Kampı’nın yeniden hayata geçirilmesi çalışmalarına destek olmak istediklerini belirten Vali Canbolat, bu konuda ellerinden gelen her desteği vereceklerini söyledi.

BAŞKAN GÜRKAN’DAN TEŞEKKÜR

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise Bursa’nın her kesimden insanı, kurum ve kuruluşları ile 151 yıllık merhamet çınarı Türk Kızılay’ın verdiği desteklerle büyümesinde önemli katkıları olduğunu belirtti. Başkan Gürkan, hayırseverlerin destekleri ile geçtiğimiz Ramazan Ayı’nı adına yakışır şekilde dayanışma içerisinde geçirdiklerini vurguladı. 151 yıllık çınarı Bursa’da daha da büyütebilmek için şube sayılarını arttırmak ve Bursa ile Türk Kızılay’ın simgelerinden Kızılay Gençlik Kampı’nın yeniden hayata geçirilmesi çalışmalarını aralıksız devam ettirdiklerini anlatarak, bu yolda emeği geçen herkese ve tüm Türk Kızılay bağışçıları, gönüllüleri, yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti.