You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

KORUYUCU AİLELER İFTARIN FEYZİNİ PAYLAŞTI

KORUYUCU AİLELER İFTAR’IN FEYZİNİ PAYLAŞTI

Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın himayesinde ve Türk Kızılay Bursa Şubesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü organizasyonuyla Bursa’daki koruyucu aileler ve merhametleri ile büyüyen çocuklar İftar’ın bereketini paylaştı.

Merinos AKKM Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirilen programa Bursa Valisi Yakup Canbolat, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve yönetim kurulu üyeleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut Öneş ve yöneticileri , koruyucu aileler ve çocukları katıldı. Dualar ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut Öneş,Her çocuğun kendisini koruyacak, sevecek, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek, onlara güvenli bir gelecek sağlayacak sıcak bir himayeye ve aile ortamına ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, “Bu bilinçle çocuklarımızı şefkat ve merhametten mahrum etmeyen tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim” dedi.

GÜRKAN: AMACIMIZ TÜM DÜNYADAKİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise sözlerine katılımları ile organizasyonu güzelleştiren herkese teşekkür ederek başladı. Türk Kızılay ve Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin geçmişi ve çalışmalarını anlatan Gürkan, Türk Kızılay’ın bağışçılarının destekleri ile artık tüm dünyanın ‘Veren El’i haline geldiğini vurguladı. Başkan Gürkan, Türk Kızılay’ın en büyük ideallerinden birinin de tüm dünyadaki çocukların şefkat ve merhametten uzak kalmayıp, geleceğe umutla bakabilmesi olduğunu belirterek, içinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nı vesile ederek 40 ülkede çocukların yüzlerinin gülmesiiçin düzenlenen programlara katılım çalışmaya gayret ettiklerini söyledi. Başkan Gürkan, ‘Bugün de Sayın Valimizin himayelerinde gerçekleştirilen bu güzel programa katkı sağlayabilmek bizim için onur verici. Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir sahiplenme örneği gösteren siz değerli ailelerimize ve bu güzel geceyi katılımları ile anlamlı kılan herkese ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.

VALİ CANBOLAT: HER ÇOCUK MERHAMET VE ŞEFKATİ HAK EDİYOR

Bursa Valisi Yakup Canbolat ise, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlanabilmesi düşüncesi ile kurulan Koruyucu Aile Sistemi’ne Bursa’nın sahip çıktığını belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce himaye altına alınan çocukların, koruyucu aileler tarafından gereksinim duydukları ilgi, şefkat, merhamet, geleceklerine dair yatırımlar gibi konularda destek aldıkları anlatan Vali Canbolat, “Biz tüm dünyada hiçbir çocuğun şefkat ve merhametten mahrum kalmaması gerektiğini savunan, bu minvalde öğütler veren bir inanç ve medeniyet sisteminin fertleriyiz. Çok şükür ki hayırsever ve merhametli insanımız iylik yolunda atılan her adıma sahip çıkıyor. İnşallah hep birlikte doğru adımlar atarak himaye altına alınması gereken çocuk sayımızı toplumumuza yakışır şekilde en aza indirmeye çalışacağız. Bu yola destek olan, iyiliğe gönül veren herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.