You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

KIZILAY ÇOCUK FESTİVALİ HABER

KIZILAY KAMPI, ÇOCUK KAHKAHASI İLE RENKLENDİ

Türk Kızılay Bursa Şubesi, Genç Kızılay Bursa ve Toplum Merkezi renkli bir etkinliğe imza atarak çocuklara gönüllerince bir gün yaşattı.

Türk Kızılay Bursa Şubesi, Genç Kızılay ortaklaşa düzenlediği organizasyonla aralarında dezavantajlı ve yabancı uyruklularında bulunduğu yaklaşık 300 çocuk eğlenerek öğrendi, gönüllerince bir gün geçirdi. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde 30 ilde gerçekleştirilen etkinliğin Bursa ayağında yaşları 8 ila 10 arasında olan çocuklar, başlarında Türk Kızılay görevli ve eğitmenleri ile kendi öğretmenleri eşliğinde çeşitli oyunlar oynadı, atölye etkinlikleri ile el becerilerini geliştirdi.

Türk Kızılay’ın Altıntaş Mahallesi’nde bulunan kamp merkezinde gerçekleştirilen Türk Kızılay Çocuk Festivali, 60 Türk Kızılay gönüllüsü ve öğretmenlerin eşliğinde çekişmeli ve eğlenceli oyunlar ile öğretici atölye çalışmalarıyla renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar bir yandan canlı langırt, dart, tırmanma gibi oyunlarla eğlenirken, bir yandan da atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

Organizasyon hakkında bilgiler veren Toplum Merkezi Müdürü Esra Aruk, çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri bir gün geçirebilmeleri için bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirterek, destek veren Türk Kızılay yetkililerine teşekkür etti.

Genç Kızılay Başkanı Semih Aksoy ise çocukların 23 Nisan coşkularına ortak olup, birlik ve beraberlik içerisinde dilediklerince eğlendikleri organizasyondan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Programın sonunda çocuklara hediyeler dağıtıldı.