You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

İŞ İNSANI GIYASETTİN BİNGÖL’DEN TÜRK KIZILAYINA AŞEVİ…

İŞ İNSANI GIYASETTİN BİNGÖL’DEN TÜRK KIZILAYINA AŞEVİ…

Türk Kızılay, Eğitimci ve İş İnsanı Gıyasettin Bingöl’ün bağışıyla Muş İli merkezinde günde 5 bin kişiye sıcak yemek sağlayacak bir aşevi inşa edecek. Bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin günlük sıcak yemek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulacak olan aşevi için gerekli protokol Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Naci Yorulmaz, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve Hayırsever Gıyasettin Bingöl arasında imzalandı.
Eğitimci ve İş İnsanı Gıyasettin Bingöl’ün desteği ile Muş İli merkezine bir aşevi kuruluyor. Muş İli merkezinde en az 500 metrekarelik kapalı alana kurulacak olan aşevi sayesinde günde 5 bin kişiye sıcak yemek sağlanacak. Yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olacak olan projenin önümüzdeki iki yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan hayırsever İş İnsanı ve Eğitimci Gıyasettin Bingöl, aynı zamanda doğduğu yer olan Muş İli’ndeki ihtiyaç sahiplerine bir nebzede olsa destek verebilecek olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Projenin 152 yıllık köklü geçmişiyle tüm dünyaya örnek bir iyilik hareketi haline gelen Türk Kızılay’la birlikte yürütülecek olmasının kendisine ayrı bir gurur verdiğini dile getiren Gıyasettin Bingöl, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürecek her türlü işbirliğine hazır olduğunu belirtti.
Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise gücünü bağışçılarından alan Türk Kızılay’ın merhamet eli sayesinde yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok köşesinde ihtiyaç sahiplerine umut olunduğunu belirtti. İyilik hareketine destek vererek, her gün binlerce kişinin hayır duasına vesile olacak bu güzel ve anlamlı bağış için Gıyasettin Bingöl’e teşekkür eden Davut Gürkan, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasındaki köprüyü en doğru şekilde kurmaya devam edeceklerini belirtti.