Genç Kızılay Bursa olarak, temel hedefimiz gençlerimize dayanışma, yardımlaşma ve şefkat duygularını aşılamak, düşünce, dini dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmektir. Bu doğrultuda, milli ve manevi değerlere bağlı, yurdunu ve milletini seven sağlıklı bir nesil yetiştirmeye katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Amacımız gençlerimizi Gönüllü Kızılaycılar olarak yetiştirerek ve bu değerlere bağlı bir şekilde topluma hizmet etmelerini sağlamaktır. Kardeşlik, yardımlaşma ve insanlık değerlerini ön planda tutarak, gençlerimizin bu ilkeleri benimsemelerini teşvik ediyoruz. Yapılan çalışmalarda, Kızılaycılık ilkelerinin yurt ve dünya gençleri arasında yayılmasını sağlamak, küresel anlamda bir dayanışma ağı oluşturmayı hedefliyoruz.

Aynı zamanda, gençlerin insan ıstırabının azaltılması yönündeki çalışmalara aktif katılımlarını sağlamak için çeşitli projeler yürütüyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri, eğitim faaliyetleri, yardım kampanyaları ve benzeri etkinliklerle gençlerimizin toplumsal duyarlılık kazanmalarına destek oluyoruz.

Biz, Genç Kızılay Bursa olarak, gençlerimizi geleceğe hazırlarken aynı zamanda insanlık değerlerini özümsemelerini ve bu değerleri toplumlarına yaymalarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dayanışmanın, yardımlaşmanın ve sevginin ön planda olduğu bir dünya için gençlerimizle birlikte yola devam ediyoruz.Bizden Haberler

> > >
< < <