TÜRK KIZILAY KIZ ÖĞRENCİ YURDU ÖĞRENCİLERİ, TARİH ŞEHRİ BURSA’NIN DOKUSUNA HAYRAN KALDI

TÜRK KIZILAY KIZ ÖĞRENCİ YURDU ÖĞRENCİLERİ, TARİH ŞEHRİ BURSA’NIN DOKUSUNA HAYRAN KALDI.

Türk Kızılay Bursa Şubesi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, Osmanlı başkentlerinden Bursamızın tarihi zenginliklerine hayran kaldı.
Öğrenciler, Bursa’nın tarihini yaşatan ecdat yadigarı eserler ve doğal güzelliklerini gezerek, şehrimizin zenginlikleri hakkında bilgi aldı. Türk Kızılay Bursa Şubesi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu yetkilileri nezaretinde ve gerçekleştirilen turla öğrenciler, rehber eşliğinde dünya tarihinin en büyük medeniyetlerinden biri olarak kabul edilen Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi’nin türbeleri, Muradiye Külliyesi, Yeşil Türbe ve Camii, Bursa’nın Fethi’ni görsellerle anlatan Panaroma 1326 Fetih Müzesi, Hisar içi ve kapıları, Alaaddin Paşa Camii’ni gezdi.
Pınarbaşı Parkı ve İnkaya Çınarı gibi Bursa’nın simgeleri haline gelen doğal güzellikleri de ziyaret eden öğrenciler, tarih ve doğa şehri Bursa’yı Türkiye’nin güzide şehirlerinden biri yapan dokusunu yakından inceleme fırsatı buldu.

ÖĞRENCİLERİMİZE YAŞADIKLARI ŞEHRİ TANIYORUZ…

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şubesi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu Müdiresi İncinur Erkoç, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri bu tür organizasyonlarla farklı illerden gelen öğrencilere tarih şehri Bursa’yı ve zenginliklerini tanıtmayı amaçladıklarını belirtti. Erkoç, öğrencilerinin binlerce yıllık tarihi ve Osmanlı’ya başkentlik yapması ile Anadolu Medeniyetinin en önemli unsurlarından olan Bursa’nın tarihi ve doğal dokusuyla bilgi hazinelerini zenginleştirdiklerini ifade etti. Erkoç, öğrencilerinin kişisel gelişimi ve yaşadıkları şehri tanımları adına farklı çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi

İletişim Bilgilerimiz

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +90 (224) 220 24 40
  +90 (224) 220 24 99
  Odunluk Mh. Liman Cd. Kızılay Plaza No:17 Nilüfer/Bursa/Türkiye


Haritada Gör

Türk Kızılay Bursa Şubesi


Duyurular

02
May2019

Yurtiçi Hesap Numaralarımız

Yurt içinden Havale ve EFT yoluyla bağış yapmak için hesap TL numaramız ZİRAAT BANKASI

«
»
  • Recent Projects
  • Recent Projects
  • Recent Projects
  • Recent Projects