KAN BAĞIŞININ ÖNEMİNE VURGU

KAN BAĞIŞININ ÖNEMİNE VURGU

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır ile birlikte Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Dursun Topal’ı ziyaret etti.
Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır ile birlikte Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Dursun Topal’ı ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Ziyarette Türk Kızılay Bursa Şubesi ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’nün çalışmalarını anlatan Başkan Gürkan, sürekli ihtiyaç olan kan ihtiyacının karşılanabilmesi için tüm ekiplerin özveriyle çalıştıklarını belirterek, halkımızın ve kurumların desteği ile bu anlamda önemli bir farkındalık oluştuğunu vurguladı.
Dr. Nihat Çakır; Güney Marmara Bölge müdürlüğü olarak sadece Bursa’nın değil Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde bulunan hastanelerinin % 98 kan ihtiyacının tedarikini sağladıklarını belirterek Bursa Şehir Hastanesi’nin bunların içerisinde en büyüğü olması sebebiyle özel bir öneme sahip olduğunu belirtti.

BİR GÜN HEPİMİZE LAZIM OLABİLİR…

Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Dursun Topal ise hastaneler için önemli unsurlardan olan kan ihtiyacının tedariğinde en büyük desteklerinin Türk Kızılay olduğunu belirterek, Türk Kızılay Bursa Ekibi’nin bu alandaki çabalarını takdirle takip ettiklerini belirtti. Doktorlar olarak kan bağışının insan hayatındaki önemini yaşayarak gördüklerini belirterek, “Acil durumlarda hayat kurtaran bu ihtiyacın giderilmesi adına çalışan, bağışta bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bağışlanan her kan, kurtarılan üç can. Bir gün hepimize lazım olabileceği bilinciyle herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi

İletişim Bilgilerimiz

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +90 (224) 220 24 40
  +90 (224) 220 24 99
  Odunluk Mh. Liman Cd. Kızılay Plaza No:17 Nilüfer/Bursa/Türkiye


Haritada Gör

Türk Kızılay Bursa Şubesi


Duyurular

02
May2019

Yurtiçi Hesap Numaralarımız

Yurt içinden Havale ve EFT yoluyla bağış yapmak için hesap TL numaramız ZİRAAT BANKASI

«
»
  • Recent Projects
  • Recent Projects
  • Recent Projects
  • Recent Projects