TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ İLK YARDIMIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ İLK YARDIMINÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

Türk Kızılay Bursa Şubesi, Dünya İlk Yardım Günü’nde ilk yardımın önemini ve ilk yardım tekniklerini anlattı.
Türk Kızılay Bursa Şubesi, Dünya İlk Yardım Günü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda dağıttığı kitapçıklar ve uygulamalı eğitimlerle vatandaşlara ilk yardımın önemini anlattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerle gün boyunca acil durumlarda hayat kurtaran ilk yardım bilgisinin önemine vurgu yapıldı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, ilk yardım tekniklerinin doğru uygulanması halinde acil durumlarda ilk müdahalelerle hayat kurtarma oranının yüzde 90 seviyelerine kadar çıktığını vurguladı.
Türk Kızılay Bursa Şubesi olarak ilk yardım eğitimlerinin yaygınlaştırılması ve toplumdaki bilinç ve bilginin istenilen düzeyde arttırılması adına Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attıklarını belirtti. Sağlıklı bireylerden oluşan bilinçli toplumlar meydana getirebilmek için ilk yardım bilinci oluşturulması ve eğitimlerinin önemine dikkat çeken Başkan Gürkan, “İlk yardım eğitimleri alarak, sevdiklerimizin ve insan yaşamının koruyucusu olabiliriz. Bu hayati bilgiyi edinerek, acil durumlarda ilk müdahaleleri yapabilmek hayatlar kurtarabilir. Bu anlamda değerli Bursalıları ilk yardım eğitimi almaya davet ediyor ve Dünya İlk Yardım Günümüzün bir farkındalık oluşturmasını diliyorum” dedi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi

İletişim Bilgilerimiz

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +90 (224) 220 24 40
  +90 (224) 220 24 99
  Odunluk Mh. Liman Cd. Kızılay Plaza No:17 Nilüfer/Bursa/Türkiye


Haritada Gör

Türk Kızılay Bursa Şubesi


Duyurular

02
May2019

Yurtiçi Hesap Numaralarımız

Yurt içinden Havale ve EFT yoluyla bağış yapmak için hesap TL numaramız ZİRAAT BANKASI

«
»
  • Recent Projects
  • Recent Projects
  • Recent Projects
  • Recent Projects