TÜRK KIZILAY’IN MERHAMET ELİ KARDEŞ BOSNA’YA DA UZANDI

TÜRK KIZILAY’IN MERHAMET ELİ KARDEŞ BOSNA’YA DA UZANDI

Türk Kızılay, bu bayramda dört kıtada bayram sevincini paylaştı.
Türk Kızılay, hayırseverlerin vekaletleri ile yüzleri güldürmeye devam ediyor. Kurban Bayramı boyunca dört kıta ve 50 ülkede hayırseverlerin bağışladığı Kurban etleri mazlum halklara ulaştırılarak bayramı bayram yaptı.
Tüm dünyaya yayılan iyilik hareketi kapsamında kardeş ülke Bosna Hersek Halkı ile buluşan Türk Kızılay ekibi, yakın tarihte dünyanın gözü önünde yaşanan kıyımın acılarını iyileştirmeye çalışan Bosna Halkı ile birlikte bayram bereketini yaşadı.

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılay Bursa Şube Gençlik Kolları Başkanı Semih Aksoy ve beraberindeki heyet,ihtiyaç sahibi aileler için bağışlanan Kurban etlerini dağıttı, kardeş Bosna Hersek Halkı ile bayramlaştı. Başkent Saraybosna’da bulunan Gazi Hüsrev bey Camii’nde Bosna Halkı ile kılınan Bayram Namazının ardından ihtiyaç sahibi ailelerin kapıları tek tek çalınarak bayram sevinci birlikte yaşandı. Bosna’da kesilen 200 büyük baş hayvanın etleri aynı zamanda savaş döneminde kurulan aşevinde de Bosna Halkı ile paylaşıldı. Aşevinin kurucusu Zilha Şeta’nın destek ve öncülüğünde dağıtılan Kurban etleri ve Türk Kızılay’ın uzanan merhamet eli ile bayramın feyiz ve bereketi dost toprakları kapladı.

Türk Kızılay Bursa Şubesi

İletişim Bilgilerimiz

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  +90 (224) 220 24 40
  +90 (224) 220 24 99
  Odunluk Mh. Liman Cd. Kızılay Plaza No:17 Nilüfer/Bursa/Türkiye


Haritada Gör

Türk Kızılay Bursa Şubesi


Duyurular

02
May2019

Yurtiçi Hesap Numaralarımız

Yurt içinden Havale ve EFT yoluyla bağış yapmak için hesap TL numaramız ZİRAAT BANKASI

«
»
  • Recent Projects
  • Recent Projects
  • Recent Projects