Eşya Yardımları

 

 

1. ve 2. Eşya Bakım Dağıtım Ünitesine başvuran ihtiyaç sahiplerine giysi, okul araç/gereçleri ve ev eşyası yardımları yapılmaktadır.

Muradiye’deki 300 metrekarelik kapalı alanda 2004 yılında hizmete açılan Ünite, 2009 yılında Muradiye’deki yerinden Çok Amaçlı Hizmet Binası’na taşındı. Halen giysi dağıtımları buradan yapılıyor. Şube’nin bodrum katında genel giysi depoları, birinci katında ise eşya dağıtım ünitesi, kadınlar kolu ve gençlik kolu ofisi, giysi geri dönüşüm ve bakım atölyesi bulunuyor. Bağışlar, ikinci el ve modası geçmiş ya da yeni birinci el giysiler olarak kategorize ediliyor.

Dikiş makinesi, çamaşır makinesi ve ütü gibi ekipmanların da olduğu ünitede bağışlanan ikinci el giysiler onarılıp temizleniyor, bakım ve geri dönüşüm işleminden sonra ütü ve paketlemeleri yapılarak raflara yerleştiriliyor. Birinci el giysiler de tasnifleniyor. Daha sonra Muhtarlar aracılığıyla saptanan ihtiyaç sahiplerine Kadınlar Kolu tarafından her yaş ve cinsiyete uygun giysiler ve çeşitli malzemeler ulaştırılıyor. Giysi Bakım ve Dağıtım Ünitesi’nde her hafta Salı ve Perşembe günleri ihtiyaç sahiplerine giysi, ayakkabı, ev eşyası, çeyizlik eşya, okul araç gereci, kırtasiye ve gıda yardımı yapılıyor. Giysi Dağıtım ve Bakım Ünitesi’nden 2004 yılından bu yana 16 bin 208 aileye giysi, okul araç gereci ve çeşitli malzeme yardımı gerçekleşti.

2010 -2011- 2012 YILL ARIND A DAĞITILAN 1. EL GİYSİLER
2010 Yılı: 2.754 Kişi
2011 Yılı: 2.884 Kişi
2012 Yılı: 2.620 Kişi

 

 

Türk Kızılay Bursa Şubesi

Kızılay'dan Kiralık Mülkler

Duyurular

Fotoğraf Galerimiz