Kardeş İlçe ve Köy Projesi

 

 

2007-2010 yıllarında Orhaneli’nde devam ettirilen projede köyleriyle birlikte tüm ilçenin sosyoekonomik durumuyla ilgili kaymakamlıkla birlikte bir çalışma yapıldı ve ihtiyaç sahibi köyler ve aileler saptandı. Kızılay Orhaneli Şubesi’yle birlikte yürütülen çalışmalarda vatandaşlara gıda, giysi, öğrencilere ayakkabı ve kırtasiye yardımları yapıldı. Proje kapsamında Keles’te ve Orhaneli’nde bulunan tüm köylere ulaşıldı. Proje kapsamında sağlık taramaları da hayata geçirildi.

2010 YILI FAALİYETLERİ

Kadınlar Kolu üyeleri ve gönüllüler t ar afından oluş tur an bir ekip Bursa’nın dağ yöresi ilçelerinden Keles’e bağlı 16 köyü ziyaret etti. Keles Kaymakamlığı ile işbirliğinde saptanan köylerde ihtiyaç sahiplerine gıda, giysi ve muhtelif ev eşyası yardımı gerçekleştirildi.

2011 YILI FAALİYETLERİ

Bursa Orhaneli İlçesi’ne bağlı 7 köy Kadınlar Kolu ve gönüllüler tarafından ziyaret edildi. Kaymakamlık tarafından saptanan köylere gerçekleştirilen ziyaretlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, giysi, kitap, kırtasiye ve muhtelif ev eşyası verildi.

2012 YILI FAALİYETLERİ

Bursa Büyükorhan ilçesine bağlı 6 köy Kadınlar Kolu ve gönüllüler tarafından ziyaret edildi. Kaymakamlık tarafından saptanan köylere gerçekleştirilen ziyaretlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda malzemelerinin yanı sıra Kızılay Genel Merkezi tarafından gönderilen kavurma, giysi, kitap, kırtasiye ve muhtelif ev eşyası yardımı yapıldı.

 

 

 

Türk Kızılay Bursa Şubesi

Kızılay'dan Kiralık Mülkler

Duyurular

Fotoğraf Galerimiz