HAYATA BAĞLAN

08 Eyl 2018

Türk Kızılay Bursa Şubesi, geleneksel hale getirdiği eğitim kampı ile Bursamızdan Celebral Parcy’li özel çocuklarımızı genel merkezimizin Eskişehir Hasırca Kampı’nda ağırlayarak unutulmaz bir kamp yaşattı.

Kızılay Genel Merkezi tarafından Kızılay Bursa Şubesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Eskişehir Hasırca Kampı’nda 110 Celebral Parcy’li özel çocuk aileleri ile birlikte unutulmaz günler yaşadı. Dört gönüllü psikolog, üç fizyoterapist, bir özel çocuk eğitimcisi, bir sosyolog, doktor, kamp hemşiresi ve cankurtaran eşliğinde çocuklar bir yandan tedavi süreçlerini sürdürürken, diğer yandan da çeşitli alanlarda uzmanlar denetiminde yapacakları eğitici ve eğlence dolu aktivitelerle dolu bir kamp yaşadı.

 Eğitim kampında, drama, müzik, spor, tiyatro, el sanatları ve halk oyunları gibi bir çok alanda eğitimler verildi. Ayrıca çocuklara el, kol, göz koordinasyonunu sağlayan motor öğrenme yetilerini geliştiren ve kaslarının güçlenmesini sağlayan bocce ve hemsball sporları öğretilip uygulatıldı. Kamp sürecinde, özel çocuklarla arkadaşlık bağları kurularak sosyal hayatta kendilerine daha fazla güven duymaları sağlandı.  Özel çocuklarımızın tedavi süreçleri devam ettirilirken, diğer yandan da birçok alanda bilgi edinmeleri sağlanarak gelişimlerine katkıda bulunuldu. Kamp sürecinde gerçekleştirilen aktivitelerle özel çocuklarımızın sosyal hayata katılımları sağlanarak, sevilip, kabul gördükleri o güzel yüreklerine kazındı.

Bu yıl ‘Hayata Bağlan’ Sloganı ile gerçekleştirilen kampın resmi açılışı, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Harun Karaca, Türk Kızılay genel başkan yardımcıları, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin ve şube başkanlarının katılımları ile gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

Türk Kızılay Bursa Şubesi

Kızılay'dan Kiralık Mülkler

Duyurular

Fotoğraf Galerimiz