ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ VE ÖZEL ANNELERİ 3-9 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA ESKİŞEHİR’DE UNUTULMAZ BİR KAMP YAŞAYACAK

31 Ağu 2018

Türk Kızılay Bursa Şubesi, geleneksel hale getirdiği eğitim kampı ile Bursamızdan Celebral Parcy’li özel çocuklarımızı genel merkezimizin Eskişehir Hasırca Kampı’nda ağırlayarak unutulmaz bir kamp yaşatacağız.

Türk Kızılay Bursa Şubesi koordinatörlüğünde 110 Celebral Parcy’li özel çocuk, anneleri ya da birinci dereceden yakınları ile birlikte Eskişehir Hasırca Kampı’nda unutamayacakları bir kamp dönemi yaşayacak. Dört gönüllü psikolog, üç fizyoterapist, bir özel çocuk eğitimcisi, bir sosyolog, doktor, kamp hemşiresi ve cankurtaran eşliğinde çocuklar bir yandan tedavi süreçlerini sürdürürken, diğer yandan da çeşitli alanlarda uzmanlar denetiminde yapacakları eğitici ve eğlence dolu aktivitelerle unutamayacakları bir kamp yaşayacaklar.

Daha önce gerçekleştirilen kamplarda çocukların %30 oranında iyileşme sergilediği gözlemlenen eğitim kampında, drama, müzik, spor, tiyatro, el sanatları ve halk oyunları gibi bir çok alanda eğitimler verilecek.

Ayrıca çocuklara el, kol, göz koordinasyonunu sağlayan motor öğrenme yetilerini geliştiren ve kaslarının güçlenmesini sağlayan bocce ve hemsball sporlarının öğretilip uygulatılacağı kampta, özel çocuklarla arkadaşlık bağları kurularak sosyal hayatta kendilerine daha fazla güven duymaları sağlanacak. Diğer yandan da özel çocuklarımızın tedavi süreçleri devam ettirilirken, diğer yandan da çok alanda bilgi edinmeleri sağlanarak gelişimlerine katkıda bulunularak, sosyal hayata katılımları sağlanacak ve sevilip, kabul gördükleri o güzel yüreklerine kazınılacak.

 

 

 

Türk Kızılay Bursa Şubesi

Kızılay'dan Kiralık Mülkler

Duyurular

Fotoğraf Galerimiz