TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ BURSA ŞUBESİ’Nİ AĞIRLADIK

30 Ağu 2018

Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şube Kurucu Başkanı Zafer Hıdıroğlu ve Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan’ı ziyaret etti.

Hayırseverlerin yardım eli ile büyüyen merhamet elini daha da güçlendirmek adına atılabilecek ortak adımların konuşulduğu ziyarette Zafer Hıdıroğlu, 9 tanesi yurtdışında olmak üzere 98 şubesi bulunan derneklerinde Türkiye’de ses getiren önemli çalışmalara imza attığını anlattı. Konuşmasında, Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan’a yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Hıdıroğlu, 150 yıllık deneyimi ile Türk Kızılay’ın ise Türkiye’nin merhamet eli haline geldiğini belirterek, Bursa’da ortak akıl yoluyla engelli bireyler ve ihtiyaç sahibi kişi ve aileler adına projeler üretilebileceğine vurgu yaptı.

ENGELLİ BİREYLERİN TOPLUMA ENTEGRASYONU İÇİN ÇALIŞILIYOR…

Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular ise derneklerinin en önemli amacının engelli bireylerin günlük ve sosyal hayatta daha fazla yer alabilmelerini sağlayacak çalışmalar yapmak olduğunu belirtti. Füsun Koyunlular tüm projelerinde engelli ve engelli olmayan bireyleri bir araya getirerek çalıştıklarının altını çizerek, “Bu şekilde aralarındaki empati duygusunu geliştirerek, engelli kardeşlerimizi toplumsal hayata daha fazla entegre edebilmenin yollarını arıyoruz” dedi.

MERHAMET ELİMİZİ UZATMAK ADINA İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Gürkan, yalnızca Türkiye’de değil bir çok ülkede umut ışığı yakan Türk Kızılay’ın Kurban Bayramı’ndaki faaliyetlerini anlattı. Türkiye’nin geneli ile birlikte 40 ülkede bayramın bayram gibi yaşanılması için her kademeden Türk Kızılay çalışan ve gönüllülerinin gecesini gündüzüne kattığını anlatan Gürkan, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak, ihtiyaç sahibi birey ve ailelere destek olabilmek adına her türlü işbirliğine hazır olduklarını altını çizdi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi

Kızılay'dan Kiralık Mülkler

Duyurular

Fotoğraf Galerimiz