MERHAMETİN SEMBOLÜ ‘KIZILAY’, MERHAMET ŞEHRİ BURSA’DA YÜKSELİYOR

06 Ağu 2018

MERHAMETİN SEMBOLÜ ‘KIZILAY’, MERHAMET ŞEHRİ BURSA’DA YÜKSELİYOR

Savaşın sonsuz yıkımının gölgesinde pek çok acıya sahne olan Anadolu Coğrafyası’nda, Osmanlı’nın var oluş çabasını sürdürdüğü tüm cephelerde savaş alanında yaralanan ve hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etme arzusundan doğan Kızılay, 11 Haziran 1868 tarihinde ‘Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti’ adıyla kurulmuştur.

Milliyet, ırk, dil, dil, dost, düşman ayrımı yapmadan cephede savaşan tüm askerlere yardım eli uzatan kurumumuz, 1877’de ‘Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti’, 1923 yılında ‘Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti’, 1935’te ‘Türkiye Kızılay Cemiyeti’ ve 1947 yılında da ‘Türkiye Kızılay Derneği’ adını almıştır.

 

MERHAMET ELİ  HER YERDE…

Kuruluşundan bu yana, Türkiye’nin yakın tarihine pek çok acı hatıra bırakan doğal afetlerde felaketzedelerin bakımını, barınak ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayarak, acılarını hafifleten Türk Kızılayı, aynı zamanda uluslararası yardım faaliyetlerine de katılarak, merhamet sembolü kimliğini tüm dünyaya göstermiştir.

HAYIRSEVELERİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE SEVGİYİ PAYLAŞIYORUZ…

İlk yardım eğitimleri ile örnek olan Türk Kızılayı, ilk yardım ve kan ihtiyacını karşılama ilgili hizmetler alanında öncülük yaparak, korunmaya gereksinen pek çok vatandaşımıza sosyal yardım ve destek hizmetleri sunuyor.

Kentin ileri gelenleri tarafından 1911 yılında ‘Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti Bursa Şubesi adıyla kurulun Kızılay Bursa Şubesi’de o günden bu yana Türk Kızılayı’nın en büyük güç kaynaklarından olmuştur ve kurulduğu günden bu yana şehrimizdeki hayırsever vatandaşlar ve kurumların destekleri ile merhamet elini uzatmaya devam etmektedir.

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ’NDE YENİ DÖNEM…

Kuruluşundan bu yana Türk Kızılay’ın en gözde güç kaynaklarından olan Bursa Şubesi, şu ana kadar hizmet veren tüm yönetimleri, gönüllü ve bağışçılarından aldığı güçle örnek olmaya devam ediyor.

Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından tevdi edilen görevle bu kutlu bayrağı devralan Davut GÜRKAN ve yönetimi, her dönemde olduğu gibi bu yeni dönemde de hayrın peşinde olarak, bu anlamda ün salan Bursamızda hayırseverlerimizin desteği ile Türk Kızılay’ın merhamet elini büyütmek için çalışacak.

İlk hedeflerinin, Bursa’da Kızılay gönüllü ve bağışçılarının sayısını daha da arttırmak olduğunu açıklayan GÜRKAN ve yönetimi, merhamet şehri Bursa’da, Türk Kızılay’ın şefkat ve merhamet geleneğini sürdürme yolunda teslim aldıkları bayrağı daha yukarılara taşıyacak proje ve çalışmaları ile Hilal-i Ahmer’e yakışan hizmetlerde bulunacak.

KURBAN BAĞIŞLARINIZ SEVGİ ELİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR…

Türk Kızılay, bu yıl Kurban bağışı tutarını yurt içinde 750, yurt dışında 590 TL olarak açıkladı. Vekalet yönetimi ile son teknoloji tesislerde İslami koşullarda yapılan kesimler sonunda Kurban etleri zayi edilmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Türkiye çapında en uygun bağış fiyat politikasını uygulayan Türk Kızılay, aynı zamanda hayırsever vatandaşlarımıza 4 taksit imkanı da sunuyor. Türk Kızılay, Türkiye dahil yaklaşık 40 ülkede 170.000 vekalet sahibi adına kurban kesip, yaklaşık 3 milyon 800 bin kişiye kurban bereketini ulaştırmayı hedefliyor.

İYİLİĞİ PAYLAŞMAK İÇİN BİZE ULAŞIN…

Türk Kızılay yoluyla ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza destek olmak isteyen Bursalı vatandaşlarımız, bulundukları yerde bağış yapabiliyorlar. Bunu yapabilmeleri için aşağıdaki iletişim kanallarımızdan Türk Kızılay Bursa Şubesi bağış merkezlerimize ulaşabilir ya da www.kizilaybursa.org.tr adresimizden bilgi alabilirler.

1)      Kızılay Plaza / NİLÜFER :  0224 220 24 40

2)      Kızılay Bağış Merkezi / Şehreküstü / OSMANGAZİ : 0224 220 24 96

 

Ayrıca, Kızılay Bursa Şubesi Hesap bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:

 

Ziraat Bankası  / İhsaniye Şubesi

Hesap No: 18686924

IBAN: TR 18000 10020 540000 18686924

 

       Öte yandan Türk Kızılay Bursa Şubesi’nde yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

1)      DAVUT GÜRKAN (KIZILAY BURSA ŞUBE BAŞKANI)

2)      DOÇ.DR.MURAT TUTANÇ (KIZILAY BURSA ŞUBE BAŞKAN YARDIMCISI)

3)      MÜRSEL DURMAZ (KIZILAY BURSA ŞUBE SEKRETERİ)

4)      MEHMET BAKİ KAYACAN (KIZILAY BURSA ŞUBE SEKRETER YARDIMCISI)

5)      OSMAN NURİ KOÇDEMİR (KIZILAY BURSA ŞUBE MUHASİBİ)

6)      NESRİN DEMİRKAN (KIZILAY BURSA ŞUBE VEZNEDARI)

7)      AHMET EMİN YILMAZ (KIZILAY BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

8)      AV.ÖZCAN SUSMAZ (KIZILAY BURSA ŞUBE DENETÇİSİ)

 

 

 

 

 

 

 Türk Kızılay Bursa Şubesi

Kızılay'dan Kiralık Mülkler

Duyurular

Fotoğraf Galerimiz