16.12.2017 Cumartesi günü Bursa Kızılay camiasının çok büyük bir kaybı vesilesiyle bir araya geldik. Kıymetli Bağışçımız Ahmet Tosun amcamızı ebedi istirahatgâhına uğurladık. Her vefat o insanın yakınları için büyük bir acı, büyük bir kayıptır. Ama bazı vefatlar çok özeldir. Bu insanlar aramızdan ayrılsalar bile geride kalanlara dersler verirler.

Bir Kızılay gönüllüsü ve bağışçısı olan Ahmet amcamız 97 yaşında eşiyle yaşayan ve hayata sımsıkı tutunan, fakirleri kollayıp gözeten, cenaze namazının kılındığı Mürsel köy camisini de yaptıran bir hayırseverdi.

Ahmet amcamız mütevazı kişiliği, çalışkanlığı, sükûtu ile 97 yılına onurlu bir yaşam sığdırmıştır. Allah bugüne kadar yaptığı bütün hayırlarını kabul etsin. Mekânını cennet eylesin.

Geride; bir an bile onsuz yaşamayı kabullenemeyen Zehra teyzeye ve yakınlarına Allah sabırlar versin. Sizlerin üzüntünüzü paylaşıyoruz. Ama bir taraftan da büyük bir onur duymalısınız. Onunla ne kadar gurur duysanız azdır. Onun mirasını gelecek nesillere aktarmak ve yaptıklarını anlatmak bizlerin görevi olacaktır. Yaşadığınız acıyı derinden hissediyoruz.

Ahmet amcamızın naaş’ı 16.12.2017 tarihinde saat 11:00 de evinin önünde duası yapıldıktan sonra Mürseller köyüne götürülmüş ve Mürseller caminden öğlen namazını müteakip cenaze namazı kılındıktan sonra Mürseller köyü mezarlığına defnedilmiştir.

Bu organizasyonlarda emeği geçen gönül insanlarından Allah razı olsun, evinde okunan duaları kabul etsin.

Mürseller köyünden dönüşte şube başkanımızla Türkiye’de yaş alanların yaşam tarzını değiştirecek, örnek ve ilk olacak, proje çalışmaları hızla devam eden sağlıklı yaşlanma ve yaşama merkezinin yapılacağı arsaya uğradık ve tesislerin inşasının kolaylığı için dualar ettik. Başkanımız arsanın hikâyesini kısaca grubumuza anlattı. İlham almamak ve yaşadıklarımızın tesadüf olmadığına inanmamak mümkün değil, gönül insanlarıyla, Rabbimin yardımcı olacağı inancıyla yola çıkıldı. Hayırlara vesile olacaktır inşallah.

Hastalığı süresince Ahmet amcamızı yalnız bırakmayan cenazesinde bulunan helvasına varana kadar ikram gereken her şeyi türlü detayı düşünen Kızılay Bursa Şubemizi Rabbim daim etsin, şube çalışmalarında farklı kollardan destek veren herkesten Allah razı olsun.

Şube başkanımızın selam ve sevgileri ile sağlıklı kalın.